1980 yılında Körfez bölgesindeki 40 zeytin ve zeytinyağı üreticisinin kendi ürünlerini değerlendirmek amacıyla birleşerek kurduğu Doğuş Pirina 1996 yılına kadar şu anda bulunduğu mevkide faaliyetine devam etmiştir. Başlangıçta sadece kendi ürünlerinden elde edilen atıkları değerlendirmek olan işletmemiz 1996 yılından itibaren sermaye artırımına giderek ortaklık sayısını azaltmış ve teknolojik gelişmelere de uygun bir şekilde ihtiyaç duyulan yatırımlarını devam ettirmiştir.

2011 yılında duyulan lüzum üzerine Bergama ilçesi'ne bağlı Ovacık beldesi sınırları dahilinde bulunan mevcut tesis satın alınarak ilave yatırımlarla yaklaşık 29.000 metrekarelik toplam alan içerisinde 10.000 metrekarelik kapalı alan ile günlük ortalama 700 ton yağlı pirina işleme kapasitesine ulaştırılmıştır.

Ayrıca fabrikamızın 35.000 metrekarelik açık beton zeminli stok sahası mevcuttur.


ORPİR ve DOĞUŞ Pirina Fabrikaları olarak günlük toplam ortalama 1250 ton yağlı pirina işleme kapasitesi ile Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük pirina işleme tesislerinden biridir.


Bu sayede yöresel üreticilerin atık olarak değerlendirmekte zorlandığı ve sorun olarak gördüğü pirinanın tamamına yakını değerlendirilerek ülke ekonomisine katkıda bulunacağız.

Saygılarımızla...

ORPİR-DOĞUŞ Pirina Fabrikaları

SİTEMİZİ ZİYARET EDİN

Orpir Pirina & Doğuş Pirina

Zeytin posası içinde ciddi miktarda karasu bulunur ve işlenmediği takdirde bu çevreye zarar verir. Atık olarak görünen pirinaları toplayıp ekonomiye kazandırıyoruz. Zeytin sezonu boyunca fabrikalarımızın bulunduğu Marmara ve Ege bölgelerinden zeytin posası temin ediyoruz. Ayvalık ve Bergama' daki fabrikalarımızda günlük 1250 ton zeytin posası işleme kapasine sahibiz.